KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13326429
*
nr 1332 6429
Alexander Tolstoy
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Alexander Tolstoy (1895-1969), Porträtt, Signerad. Olja på duk, 35x27 cm
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och målare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 19:30:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/6 17:29:41
1
Vinnande bud
8/6 18:46:09
2
700 kr
8/6 18:46:09
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Tolstoy
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och målare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.
Läs mer om Alexander Tolstoy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander tolstoy olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:51
*
Alexander Tolstoy
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och målare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alexander Tolstoy
nr 1332 6429
Alexander Tolstoy
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Alexander Tolstoy (1895-1969), Porträtt, Signerad. Olja på duk, 35x27 cm
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och målare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/6 17:29:41 | 1 | Vinnande bud |
8/6 18:46:09 | 2 | 700 kr |
8/6 18:46:09 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Tolstoy
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och mÃ¥lare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.Läs mer om Alexander Tolstoy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander tolstoy olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:51